برنا/ استاندار آذربایجان شرقی گفت: طبق گفته متخصصان امر چنانچه واکسن هم کشف شود، یکی- دو سال طول خواهد کشید که 6 الی 7 میلیارد واکسن تولید شود، بنابراین ناگزیر هستیم فعلا با این بیماری همزیستی کنیم.

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که اکنون روند شیوع بیماری و آمار مبتلایان در استان تا حدودی با شیب ملایم رو به کاهش است، بیان کرد: طی دو هفته اخیر بستری‌های بیمارستانی از ۸۴۰ نفر به ۷۳۰ نفر رسیده و پیش بینی می‌کنیم که تا آخر مرداد این شیب نزولی ادامه یابد. این شیب نزولی ملایم نیز به دو هفته قبل بازمی‌گردد که مردم به طور جدی شروع به رعایت ‌پروتکل‌ها کردند.
استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در مجموع وضعیت شیوع کرونا در استان را رو به بهبود می‌بینم، اما ادامه اوضاع به میزان ۹۰ درصد، به رفتار مردم بستگی دارد و همه ما چاره‌ای جز استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت نداریم.
وی ابراز کرد: واقعیت این است که هنوز تا مدتی با کرونا کلنجار خواهیم رفت و زمان برون رفت از این بحران مشخص نیست؛ فعلا تا زمانی که واکسن بیماری کشف شود باید صبر کنیم و طبق گفته متخصصان امر چنانچه واکسن هم کشف شود، یکی- دو سال طول خواهد کشید که 6 الی 7 میلیارد واکسن تولید شود، بنابراین ناگزیر هستیم فعلا با این بیماری همزیستی کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today