ایرنا/ رئیس دامپزشکی کهگیلویه گفت: با هدف ارتقای امنیت غذایی ، بسته‌های دارویی رایگان بین دامداران مناطق محروم بخش دیشموک توزیع شد.

سید علی اکبر حسینی، رئیس دامپزشکی کهگیلویه اظهار داشت: به مناسبت دهه امامت و ولایت اکیپ دامپزشکی کهگیلویه از مناطق محروم و سخت گذر دلی مهتاب , دلی کما و هفت چشمه بازدید کرد.

وی بیان کرد: در این بازدید وضعیت بهداشت و سلامت جمعیت دامی منطقه و مشکلات دامداران بررسی شد.

حسینی افزود: علاوه بر توزیع بسته های دارویی و معاینه و درمان دام های بیمار به صورت رایگان آموزش چهره به چهره بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از سوی کارشناسان و نحوه واکسیناسیون دام نیز تشریح شد.

رئیس دامپزشکی کهگیلویه شهرستان کهگیلویه را از قطب های اصلی دامپروری استان دانست و گفت: فعالیت‌ها و خدمات دامپزشکی با تامین سلامت جمعیت دامی منطقه نقش بسزایی در اشتغال، امنیت غذایی و جلوگیری از مهاجرت دامداران به شهرها دارد.

وی الزام به کشتار دام در کشتارگاه، نظارت و بازرسی بهداشتی لاشه ها , نظارت و بازرسی بر مراکر عرضه گوشت، واکسیناسیون تب مالت و تست سل در دام ها و حذف دام های آلوده از مهترین خدمات دامپزشکی در تامین سلامت و بهداشت مواد خام دامی اعلام کرد.

حسینی اضافه کرد: در راستای ارتقای سلامت جمعیت دامی از اواخر سال ۹۶ تا کنون چهار باب درمانگاه و سایر مراکز وابسته دامپزشکی در بخش های دیشموک، چاروسا، مرکزی و دهستان قلعه دختر راه‌اندازی شد.

رئیس دامپزشکی کهگیلویه تصریح کرد: این مراکز درمانی علاوه بر خدمت‌رسانی شبانه روزی به دامداران در همه زمینه‌ها اشتغال مستقیم چهار دکتر دامپزشک به صورت مستقیم  و تمام وقت و همچنین تعدادی از سایر رده‌های دامپزشکی نیز فراهم شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today