ایسنا/ معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان گفت: مردم نیک‌اندیش این استان در چهارماهه سال جاری یک میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۳ درصدی همراه شده است.

حسن ویلان، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان با بیان اینکه صدقات جمع‌آوری ‌شده از سطح استان سمنان در سرفصل‌های کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، درمان، مسکن و تأمین جهیزیه و سایر موارد ضروری نیازمندان هزینه می‌شود، تصریح کرد: مردم استان در چهارماهه سال گذشته یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که نسبت به سال جاری که به یک میلیارد ۸۱۰ میلیون تومان رسید، با رشد ۲۳ درصدی همراه شده است.

وی تصریح کرد: طبق آمار موجود هر خانوار استان سمنان روزانه ۴۸ تومان صدقه پرداخت می‌کند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان بیان کرد: بیش از ۷۷ هزار و ۵۶۳ صندوق کوچک فعال خانگی، سه هزار و ۸۷ صندوق بزرگ در معابر و یک هزار و ۹۰۲ صندوق کوچک صدقات در ادارات سطح استان سمنان مستقر است.

ویلان با تأکید بر پرداخت صدقه به روش الکترونیکی با توجه به شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: مردم نوع‌دوست استان می‌توانند با شماره‌گیری سامانه آنی پرداخت#۰۲۳*۸۸۷۷*نیز صدقه خود را بر بستر فناوری پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه صدقات الکترونیکی و انتقال وجوه در کنار سهولت در صدقه دادن، باعث کاهش هزینه‌ها نیز می‌شود، تأکید کرد: شماره‌ حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ و یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ نزد بانک صادرات نیز آماده دریافت صدقات مردم است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today