ایسنا/ دبیر اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان از پیشی گرفتن صادرات از واردات در استان سمنان خبر داد.

عالیه گرجی دبیر اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان، تراز صادرات در مقابل واردات در فصل بهار سال جاری را مهم ارزیابی و اظهار کرد: صادرات ایران در فصل بهار 99 در حالی به رقمی معادل 6.4 میلیارد دلار رسید که این رقم 44درصد از مدت مشابه سال قبل کمتر است.

وی ادامه داد: همچنین در طی این مدت واردات کل کشور با کاهش 36.8 نسبت به سال قبل به رقم 7.6 میلیارد دلار رسیده است.

دبیر اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان افزود: با نگاهی به آمار تجارت خارجی کشور در 3 ماهه نخست سال 99 شاهد عقب‌ماندگی صادرات نسبت به واردات هستیم و در حقیقت تراز تجاری ایران در حالی در این بازه زمانی منفی است که خوشبختانه در استان سمنان ارزش دلاری کالای صادراتی 4.3 برابر ارزش کالای وارداتی در همین بازه زمانی است.

گرجی تصریح کرد: در حال حاضر تراز تجاری استان در سه‌ماهه نخست سال جاری با صادرات به ارزش 33 میلیون دلار و واردات به ارزش 7.6 میلیون دلار مبین پیشی گرفتن صادرات از واردات استان است.

وی اضافه کرد: از طرفی با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا صادرات را مانند سایر بخش‌های اقتصادی تحت‌الشعاع قرار داده است، این آمار نشان‌دهنده وجود امکانات و ظرفیت‌های لازم برای تولید و صادرات در بین صادرکنندگان این استان بوده که از فرصت‌های پیش رو بهره برده‌اند.

دبیر اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 46 قلم کالا به 43 کشور جهان از گمرکات استان صادر می‌شود که می‌طلبد از این فرصت‌ها برای توسعه و رونق اقتصادی استان به نحو مطلوبی استفاده کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today