باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام از اتصال ۱۰۰ درصدی مدارس شهری استان ایلام به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

عباس بیرامی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: بر اساس نیازسنجی در بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۴۱۴ مدرسه شهری و ۵۹۵ مدرسه روستایی استان ایلام به منظور ایجاد دسترسی به شبکه ملی اطلاعات به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان معرفی شدند.
او افزود: هم اکنون ۱۰۰ درصد مدارس شهری استان ایلام به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، ادامه داد: در حال حاضر با همکاری شرکت مخابرات و آموزش و پرورش استان، اتصال ۴۱۴ مدرسه شهری به شبکه ملی اطلاعات برقرار شده است.
بیرامی در ادامه به هوشمندسازی مدارس روستایی اشاره کرد و افزود: از تعداد ۵۹۵ مدرسه روستایی تعداد ۲۹۸ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
او با اشاره به اینکه مدرسه هوشمند محیطی بهتر و پویاتر را برای یادگیری و بروز خلاقیت‌های دانش آموزان فراهم می‌کند، مطرح کرد: استفاده هوشمند از تجهیزات و شبکه ملی اطلاعات نیاز به بستر ارتباطی مناسب دارد و با توجه به پوشش حداکثری نسل سوم و چهارم اینترنت در مناطق مختلف استان، هوشمندسازی مدارس از دیگر فعالیت‌های مهم وزارت ارتباطات در استان است.
بیرامی در توضیح این پروژه بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه هوشمند سازی مدارس کشور که بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است، تامین لایه زیرساخت و ایجاد بستر ارتباطی مدارس استان را در کل کشور بر عهده دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today