باشگاه خبرنگاران/ به منظور توزیع بهینه و دسترسی آسان‌تر مصرف کنندگان واقعی، از اواخر مرداد ماه ثبت نام و توزیع گاز مایع بصورت الکترونیک خواهد بود.

امیر بنی کریمی، مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از آغاز توزیع الکترونیکی گاز مایع در استان فارس خبرداد و تحقق دولت الکترونیک، رعایت حقوق مصرف کنندگان، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه ودسترسی آسان‌تر مصرف کنندگان واقعی را از اهداف مهم این طرح برشمرد.
او با بیان این موضوع که تامین و توزیع گاز مایع از وظایف شرکت ملی پخش فرآورد ه‌های نفتی است، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت‌ها و ادارات مربوطه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری لازم برای اجرای توزیع الکترونیکی گاز مایع از اواخر مرداد ماه در سطح استان فراهم و مصرف کنندگان گاز مایع می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت نسبت به ثبت نام اقدام وگاز مصرفی خودرا دریافت کنند.
بنی کریمی با اشاره به اجرای موفق طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید در استان، طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع را اقدامی موثر در جهت تامین رفاه شهروندان وصیانت از حقوق آنان دانست و افزود: با اجرای این طرح ساماندهی توزیع گاز مایع، شفاف سازی مصرف کنندگان مجاز، تخصیص سهمیه، عملیات خرید وتوزیع گاز مایع بصورت الکترونیکی انجام خواهد شد ومصرف کنندگان مجاز می‌توانند گاز مصرفی خود را با قیمت مصوب دولتی و از طریق دستگاه‌های کارت خوان(pos) از عاملین مجاز توزیع دریافت کنند.
او، مصرف روزانه گاز مایع در استان را حدود ۳۸۵ تن در روز اعلام کرد و گفت: درحال حاضر ۱۳ شرکت موزع و ۴۰۰ عامل مجاز گاز مایع در سطح استان فعال و در حال سوخت رسانی هستند که با هماهنگی‌های انجام شده با مدیران شرکت‌های موزع زیرساخت‌های الکترونیک لازم فراهم و مصرف کنندگان پس از ثبت نام واحراز هویت در سامانه https:// newtejaratasan.niopdc.ir می‌توانند با بهمراه داشتن کارت بانکی ثبت شده ومراجعه به یکی از عاملان فروش مجاز، گاز مایع خود را دریافت کنند.
او تصریح کرد: خانوار‌های بدون گاز طبیعی، بخش‌های صنفی وصنعتی از مهمترین مصرف کننده گان گاز مایع هستند که با اجرای این طرح وشناسایی مصرف کنندگان واقعی توزیع بهینه وسریعتر گاز مایع صورت می‌پذیرد و از مصرف خارج از شبکه این فرآورده جلوگیری وبسیاری از مشکلات موجود برطرف خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online