فارس/ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گفت: اقلام دارویی خاص در سطح استان البرز به میزان نیاز تأمین شده و سهمیه بندی نیز صورت گرفته، نیازمندان برای دریافت داروی مورد نظر خود به ساختمان غذاو دارو مراجعه کنند.

کیومرث پوررستمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: خوشبختانه طی چند روز گذشته با سیر نزولی کرونا در استان البرز همراه بوده که البته نباید گول شرایط را بخوریم و همچنان نیازمند رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم و مسؤولان هستیم.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه با بیان اینکه این ویروس هر روز زاویه‌های جدید را از خود به نمایش می‌گذارد، اظهار کرد: هجوم مردم در ایام تعطیلات به یک منطقه منجر به شعله ور شدن و تشدید بیماری در آن محل و منطقه خواهد شد، تأکید می کنیم به هیچ وجه از تعطیلات برای مسافرت و گردش استفاده نکنید.
پوررستمی با بیان اینکه داریم با ویروس دست و پنجه نرم می‌کنیم، یادآور شد: در این روزها تجمع و دورهمی تحت هر شرایطی ممنوع است و در صورت نیاز با حداقل افراد و رعایت پروتکل‌های اجتماعی انجام شود.
وی در بخش دیگری به تأمین اقلام دارویی بیماری‌های خاص در سطح استان اشاره کرد و افزود: در شرایط تحریم قرار گرفته ایم و با مشکلات اقتصادی سر و کار داریم، در این راستا با مشکلاتی در زمینه تأمین برخی از اقلام داروهای خاص خارجی مواجه خواهیم شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه به کیفیت داروهای مشابه داخلی بیماری ‌های خاص اشاره کرد و افزود: برخی از اقلام دارویی خارجی به صورت قاچاق وارد کشور شده اند و نظارت کافی بر روی آن ها وجود نداشته است از این رو ممکن است حتی سلامتی افراد را نیز به خطر بی اندازد.
پوررستمی یادآور شد: داروهای خاص به میزان مورد نیاز در سطح کشور وجود دارد و سهمیه بندی شده است، از این رو از متقاضیان خواهشمندیم برای دریافت نیاز دارویی خود به ساختمان اداره مکمل معاون غذا و دارو در محدوده کرج-چهارراه نبوت به سمت بلوار ملاصدرا-کنارگذر به سمت بلوار معذن مراجعه کنند.
وی ادامه داد: پس از مراجعه متقاضیان پرونده تشکیل خواهد شد و ظرف دو روز دارو به بیماران خواهد رسید.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: توزیع ماسک پزشکی توسط داروخانه‌ها انجام خواهد شد و ماسک‌هایی که توسط گروه‌های بسیجی و صنوف تولید شدند در سایر مراکز همچون فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها توزیع خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday