فارس/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا استان، فعالیت تمامی مراکز تجمع عمومی در مشهد و تمامی شهرستان های با شرایط قرمز همچنان ممنوع است.

مهدی قلیان، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا استان، فعالیت تمامی مراکز تجمع عمومی در مشهد و تمامی شهرستان‌های با شرایط قرمز همچنان ممنوع است.

وی ادامه داد: بر این اساس فعالیت تمامی سینماها، تئاتر، سالن‌های اجتماعات، همایش، گردهمایی، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان سراها و سایر آموزشگاه‌های آزاد و کتابخانه‌های عمومی همچنان تعطیل است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: ناظران و بازرسان بهداشت محیط به طور ویژه از تمامی مراکز بازدید می‌کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با صاحبان و مسئولان مراکز برخورد جدی می‌شود.

قلیان با بیان اینکه حضور در اجتماعات یکی از عوامل زمینه‌ساز ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به شمار می‌رود، تصریح کرد: مردم علاوه بر رعایت نکات بهداشتی اعم از استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده و فاصله‌گذاری اجتماعی، از حضور در اجتماعات و دورهمی‌ها اجتناب کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۳۵ مرکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا در مشهد و مناطق زیر پوشش دانشگاه اظهار کرد: در صورت بروز علائم مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا، مردم پس از تماس با مرکز ۱۹۱، برای بررسی بیشتر و تست‌های بالینی به این مراکز مراجعه کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar