فارس/ فرمانده سپاه ناحیه میناب از اهدای «جهیزیه» به 50 زوج مینابی به مناسبت عید غدیر خبر داد.

طالب احمدی‌نیا فرمانده سپاه ناحیه میناب اظهار داشت: واقعه غدیر خم یکی از مهمترین حادثه‌های تاریخی صدر اسلام است و به تعبیر معصومان علیهم السلام عید بزرگ الهی است که همه پیامبران به پاسداشت حرمت آن مأمور بودند.

وی افزود: آنچه که واجب بود پیامبر مکرم اسلام(ص) ابلاغ نماید ولایت و رهبری بعد از خویش بود لذا ایشان در ظهر گرم آن زمان در کنار برکه غدیر، ولایت و سرپرستی امیرمؤمنان علی(ع) را که بارها بر صلاحیتش تاکید کرده بودند را رسمأ اعلام و فرمود: «من کنت مولاه فعلی مولاه» و دست به دعا برداشتند: «الهم وال من والاه وعاد من عاداه الخ» خدایا دوست بدار هر که علی را دوست داشت و دشمن بدار هر کس با او دشمنی کرد.

فرمانده سپاه ناحیه میناب تصریح کرد: غدیر، تداوم رسالت محمد صلی الله علیه و آله در ولایت علی علیه السلام است، حضرت محمد صلی الله علیه و آله بارها با اشاره به موقعیت معنوی امام علی علیه السلام، بر فضیلت‌های آن حضرت و وصی بودن ایشان تأکید ورزیده است.

احمدی‌نیا به فعالیت انجام شده در ایام غدیر پرداخت و گفت: توسط گروه جهادی شهید حججی حوزه مقاومت بسیج شهید عمرانی به 50 زوج جوان جهیزیه ازدواج اهدا شد.

وی ارزش ریالی این هدایای ازدواج را 10 میلیون تومان عنوان کرد.

فرمانده سپاه ناحیه میناب افزود: امروز نیز به‌مناسبت عید غدیر تعداد 10 هزار پرس غذای گرم بین ایتام و نیازمندان توزیع شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today