ایرنا/ رئیس پلیس فتا خوزستان از دستگیری هکری که با سوءاستفاده از آسیب‌پذیری برخی از درگاه‌های پرداخت، اقدام به خریدهای میلیونی کرده خبر داد و گفت: متهم با این روش ضرر و زیان فراوانی به فروشگاه‌های اینترنتی وارد کرده است.

سرهنگ شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان اظهار داشت: حسب دستور قضایی پرونده‌ای مبنی بر سوءاستفاده از درگاه‌های پرداخت الکترونیکی به این پلیس ارجاع داده شد که در آن شخصی با استفاده از آسیب‌پذیری برخی از درگاه‌های پرداخت الکترونیک، با پرداخت هزینه ناچیز بابت ارزش واقعی اجناس، اقدام به خرید محصولات از شرکت‌های مختلف ‌کرده و آنها را از طریق اداره پست تحویل می‌گرفت.  
وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع پرونده مقدماتی تشکیل و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. با بررسی‌های فنی و اقدامات پلیسی مشخص شد کلیه محصولات خریداری شده از فروشگاه‌های اینترنتی، فقط توسط یکی از ماموران اداره پست تحویل داده می‌شده که ظن مامورین را نسبت به همدستی کارمند پست با متهم ایجاد کرد.
این مقام انتظامی بیان داشت: در ادامه با هماهنگی مقام قضایی، مامور پست احضار شده و تحقیقات از وی آغاز شد که وی نسبت به جرم صورت گرفته اظهار بی اطلاعی کرد و گفت در ابتدا بسته‌های پستی را به فردی به هویت (م- ز) تحویل می‌دادم و پس از آن فرد دیگری بسته‌ها را تحویل می‌گرفت.
رئیس پلیس فتا خوزستان بیان کرد: با توجه به اینکه هکر فعالیت خود را در سطح گسترده‌ای انجام می‌داد به دام انداختن وی کاری بسیار دشوار و زمان‌بر بود اما در نهایت با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی برنامه‌ریزی شده، ماموران پلیس فتا این هکر را دستگیر و بلافاصله هم‌دست وی را نیز به دام انداختند که در بازرسی از منزل متهم سیستم‌های حاوی داده به همراه دستگاه‌های استخراج رمز ارز کشف و ضبط شد.
این مقام مسئول گفت: در تحقیقات صورت گرفته، متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد ولی پس از مواجهه با ادله و مستندات کارشناسان پلیس فتا لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت حفره‌ای(آسیب پذیری) در یکی از درگاه‌های پرداخت الکترونیک پیدا کردم که می‌توانستم پس از سفارش کالا در فروشگاه‌های اینترنتی، با پرداخت مبلغ ناچیز، هر نوع کالایی را خریداری کنم و عملیات پرداخت هم به صورت موفقیت آمیز انجام می گرفت.
سرهنگ حسنوند افزود: در واقع هکر به عنوان مثال یک عدد هارد به قیمت ۸۰۰۰۰۰۰ ریال خریداری‌کرده و با جعل مبلغ صرفاً مبلغ ۱۰۰۰ ریال را پرداخت می کرده است. فروشنده کالا نیز پس از مشاهده موفق آمیز بودن تراکنش، محصول خریداری شده را از طریق پست برای متهم ارسال می‌کرد.
رئیس پلیس فتا خوزستان اظهار داشت: پس از تکمیل تحقیقات متهمان به دادسرا ارسال شد و قرار مناسب برای آنها صادر و روانه زندان شدند.  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today