فارس/ معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان کردستان گفت: مصرف آب در شهرستان مریوان 50 درصد افزایش یافته است.

محمد فرهاد، معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان کردستان اظهار مرد: مصرف آب شهرستان مریوان امسال نسبت به سال گذشته با افزایش 50 درصدی روبرو است.

وی با اشاره به اینکه شهر مریوان دارای 156 هزار نفر جمعیت است، افزود: 100 درصد این جمعیت زیر پوشش شبکه آب شرب بهداشتی و سالم هستند.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان کردستان با اشاره به تعداد انشعابات آب در شهرستان مریوان، اضافه کرد: 40 هزار فقره اشتراک آب در شهرستان مریوان وجود دارد.

فرهاد با بیان اینکه کار تأمین آب شهر مریوان از چاه‌ها و منابع آبی زیرزمینی انجام می‌شود، تصریح کرد: برنامه‌ریزی بلندمدت برای تأمین آب شهر مریوان از سد گاران انجام شده است که سامانه خط انتقال آن اجرا شده و پیگیر دریافت اعتبارات برای احداث تصفیه خانه هستیم.

وی اضافه کرد: با افزایش 50 درصدی مصرف آب در شهر مریوان در قیاس با مدت مشابه سال گذشته شاهد افت و قطعی آب در برخی نقاط مرتفع این شهر طی روزها و هفته‌های گذشته بوده‌ایم.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان کردستان عنوان کرد: اقدامات مختلفی برای حل مشکل افت فشار آب مریوان انجام شده است که شامل افزایش 30 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تأمین آب شهر و حفر دو حلقه چاه جدید است.

فرهاد با بیان اینکه با راه‌اندازی این دو حلقه چاه طی یک ماه آینده مشکل نوسانات آب در مریوان برطرف خواهد شد، تصریح کرد: اما در عین حال لازم است شهروندان مریوانی نسبت به رعایت الگوی مصرف بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online