ایرنا/ مرحله دوم رزمایش استانی مواسات و همدلی نهضت تعاون و احسان خراسان رضوی با رمز «یا امیرالمومنین(ع)» روز یکشنبه در مشهد آغاز شد.

توزیع ۲۰۰ هزار سبد مواد غذایی ویژه مددجویان کمیته امداد و سایر اقشار نیازمند، ۱۱۰ سری جهیزیه، افتتاح ۱۱۰ طرح اشتغال و ۱۱۰ واحد مسکونی و کلنگ زنی ۲۴ واحد مسکونی دیگر از جمله برنامه‌های این رزمایش است.

آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در این مراسم گفت: مرحله نخست رزمایش مواسات در ماه رمضان امسال با گستره زیاد اجرا شد، در دهه ولایت نیز از عید قربان تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار فقره اطعام و همچنین ۲ هزار قربانی انجام شده است، امروز هم توزیع سبد کمک معیشتی، افتتاح طرح اشتغال و واحد مسکونی و توزیع جهیزیه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بزرگترین نشانه شیعه و عالی‌ترین نوع تشیع و پیروی از ولایت حضرت علی(ع) اقتدای عملی به آن حضرت است، افزود: رزمایش مواسات یک مورد بزرگ و ارزشی در خصوص کمک به افراد آسیب دیده از کرونا و اقشار آسیب‌دیده جامعه با همکاری نهادهای مختلف است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: حسب فرمان رهبر معظم انقلاب رزمایش مواسات به یک و دو مرحله خلاصه نمی‌شود این قرارگاه در حقیقت یک پشتوانه قوی برای اقشار آسیب پذیر است که بدون دغدغه و دلواپسی بدانند یک جریان عظیم انقلابی با فرمان مقام معظم رهبری پشتوانه زندگی آنها است، مرحله بعدی این رزمایش نیز در ماه محرم برگزار خواهد شد.

مراسم آغاز مرحله دوم رزمایش استانی مواسات و همدلی در فضای باز میدان بسیج به طرف حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) و با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره کل اوقاف و امور خیریه، سپاه امام رضا(ع) و مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان برگزار شد.

رزمایش مواسات و همدلی در پی سخنان رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان امسال در خصوص کمک به اقشار نیازمند و آسیب دیده از کرونا و پرهیز از موازی کاری دستگاه‌های مربوطه اجرا شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar