باشگاه خبرنگاران/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل بستری شده اند.

شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۵ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۴۲ نفر با بهبودی نسبی ترخیص شده‌اند.
او با بیان اینکه وضعیت استان اردبیل در مقابله با بیماری کرونا نامناسب است، افزود: از تعداد موارد شناسایی شده جدید مبتلا به بیماری کرونا ۲۷ نفر از اردبیل، ۵ نفر پارس آباد، ۴ نفر مشگین شهر، ۴ نفر گرمی و ۵ نفر از خلخال گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۳۴۷ نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۶۹ نفر بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
حبیب زاده اظهار کرد: متأسفانه ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به کرونا فوت کرده‌اند و این مسئله بسیار نگران کننده است و نجات جان افراد فقط بستگی به مشارکت عمومی و عزم همگانی برای مهار این بیماری منحوس دارد.
او افزود: مردم زمانی که آمار مرگ و میر و ابتلاء کاهش می‌یابد تصور نکنند که این بیماری تمام شده بلکه وضعیت استان در حال حاضر قرمز است و آمارهای روزانه ثبات نداشته و غالباً افزایشی است و تا شکست کامل این ویروس هم استانی‌ها باید مصمم به استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله اجتماعی باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today