مهر/ سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی گفت: شاهد روند کاهش تعداد مبتلایان و موارد بستری در استان هستیم اما تعداد فوتی ها همچنان بالاست.

سیداحمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به شرایط حاکم بر فضای روابط اجتماعی سرکشی‌های روز خبرنگار را به صورت محدود جهت خدا قوت به این عزیزان برگزار کردیم.

وی بیان کرد: بسیاری از مردم راه‌های انتقال بینش تغییر رفتار در این زمینه را در فضای مجازی و به مدد کمک اهالی رسانه آموخته‌اند.

هاشمی افزود: پمپاژ گسترده اخبار منفی در بعضی اوقات باعث سردرگمی و نگرانی شدید مردم می‌شود که اهالی رسانه با لطف خود و همکاری با دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی فضا را کنترل کردند.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی با اشاره به کاهش حساسیت مردم نسبت به کرونا تصریح کرد: در یک ماه به اندازه نیمی از موارد کل فوت را به ثبت رساندیم.

وی گفت: مراسم و تجمعات مردم علی‌رغم فشارهای حداکثری کماکان برقرار است و بیشتر مبتلایان حضور در مراسم‌ها و عدم رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، و بی‌توجهی در ادارات را شامل می‌شود.

هاشمی ادامه داد: محدودیت‌هایی در جهت ارائه آمار استانی مبتلایان به کرونا وجود دارد، اما به این نکته واقف هستیم که ارائه آمار منجر به افزایش حساسیت مردم و رعایت حداکثری ضوابط بهداشتی می‌شود که در صورت رفع محدودیت‌های اعلامی این آمار روزانه ارائه می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی با اشاره به ماندگاری بالای مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های خراسان شمالی تصریح کرد: این سیاست با هدف کاهش میزان ارتباط مبتلایان با افراد سالم و تلاش در جهت قطع زنجیره کرونا اتخاذ شده است.

وی با اشاره به اختصاص سه بیمارستان در استان به بیماران کرونایی افزود: از روزهای ابتدای شیوع کرونا ۶۰۰ تخت جهت بیماران کرونایی در استان اختصاص داده شد که تا به این روز هیچ کمبودی در تخت‌های بیمارستانی وجود ندارد.

هاشمی بیان کرد: دستورالعمل‌هایی جهت تفکیک بیماران کرونایی و غیر کرونایی از روزهای اول شیوع کرونا به واحدهای درمانی ابلاغ شده است تا بیماران مشکوک و کرونای مثبت به صورت منفک و جدا از افراد دیگر درمان شوند.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی از کاهش تعداد مبتلایان و میزان بستری در هفته جاری از ۲۰۰ نفر به ۱۶۱ نفر خبر داد و ادامه این روند را منوط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خبر داد و افزود: اما متأسفانه روند تعداد فوت‌شدگان کماکان در روز اعدادی بین ۶ تا ۷ نفر است که این آمار بالا است.

وی ظرفیت تعداد آزمایش در خراسان شمالی را به نسبت دیگر استان‌های کشور محدود عنوان کرد و بیان کرد: تلاش گسترده‌ای جهت رفع محدودیت‌ها و افزایش آزمایش و سرعت در پاسخگویی را به کار بسته‌ایم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today