فارس/ مسئول هماهنگ‌کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: جوان ۳۶ ساله رفسنجانی در روز تولدش به سه بیمار نیازمند زندگی می‌بخشد.

مسلم حمیدپور عرب‌بدوئی جوان ۳۶ ساله رفسنجانی است امروز تولدش را در حالی جشن می‌گیرند که اعضای بدنش به‌دلیل اینکه مرگ مغزی شده به سه بیمار نیازمند در کشور اهدا می‌شود.
زهرا عظیمی، مسئول هماهنگ‌کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این رابطه گفت: اهداکننده که به‌دلیل تصادف در شب سیزدهم مرداد دچار مرگ مغزی شده بود و به این مرکز انتقال داده شد، در بخش آی سی یو بستری بود که امروز با رضایت خانواده‌اش قلب، کبد و دو کلیه‌اش برداشته و به بیماران نیازمندان اهدا می‌شود.
وی عنوان کرد: بیمارستان علی‌بن ابیطالب(ع) میزبان دومین تیم برداشت اعضا از تهران و کرمان در سال جدید است که گیرنده قلب پسر جوان ۱۸ ساله‌ای است که در بیمارستان مسیح دانشوری تهران همزمان با این جوان نیکوکار برای گرفتن قلب و یک کلیه آماده عمل می‌شود؛ همچنین کبد به کرمان و یک کلیه هم به شیراز انتقال داده خواهد شد.
عظیمی تصریح کرد: تاکنون در رفسنجان ۱۰ اهدای قلب صورت گرفته که چهار مورد آن با اورژانس هوایی انجام شده است.
وی با اشاره به تلاش همکارانش در بخش اورژانس و آی سی یو بیمارستان علی‌بن ابیطالب(ع) افزود: عمل‌های برداشت اعضا با تیم جراحی اتاق عمل همین بیمارستان و با حضور جراح قلب از تهران، جراح کبد و کلیه از کرمان انجام می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar