شبستان/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر در مراکز درمانی استان گلستان ۴۵۰ بیمار با علائم کرونا بستری هستند.

«سراج الدین عارف نیا» معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: 172 نفر در عید قربان با علائم کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند و انتظار داشتیم پس از این ایام شاهد افزایش بار بستری بیماران کرونایی باشیم که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: میزان بستری در گرگان نیز در عید قربان 163 نفر بوده است و روند کاهشی را در پیش گرفته است و در حال حاضر گرگان در وضعیت نارنجی قرار دارد.

عارف نیا خاطر نشان کرد: در هفته های گذشته که میزان بار بستری بیماران به 939 نفر در نیز رسیده بود اما امروز متوسطه بستری استان در هفته گذشته به 519 نفر رسیده است و این مهم نشان می دهد که بیش از 400 بیمار بستری کاهش یافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان متذکر شد: اگر به روند کاهش شیوع کرونا تداوم یابد میزان بستری بیماران کرونایی روزانه به 20 نفر می رسد و می توانیم میزان بستری را به زیر 200 نفر در مراکز درمانی استان برسانیم.

عارف نیا بیان کرد: انتظار داریم تا دو هفته آینده میزان بار بستری بیماران با علائم کرونا به زیر 200 نفر و میزان بستری روزانه نیز به زیر 20 نفر کاهش پیدا کند. وی گفت: در حال حاضر در مراکز درمانی استان گلستان 450 بیمار با علائم کرونا بستری هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today