فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از کاهش شدت شیوع بیماری کرونا در استان خبر داد و گفت: الزامات بهداشتی در میادین تره‌بار، پیشخوان‌های دولت و ادارات کمتر رعایت می‌شود.

سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان اظهار کرد: کاهش حساسیت‌ها به شیوع این بیماری در ماه‌های گذشته باعث افزایش روزافزون موارد ابتلا و فوت براثر کرونا در استان و کشور بود.

وی میزان کشته‌شدگان براثر کرونا در خراسان شمالی طی مردادماه را همچون ماه گذشته دانست و گفت: آمار متوفیان کرونا در تیرماه بالغ‌بر ۸۰ نفر بود درحالی‌که از ابتدای شیوع بیماری در استان تا خردادماه فقط ۱۵۰ مورد فوت ثبت‌شده بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تأکید بر لزوم دستورالعمل‌های بهداشتی و اعلام رسانه‌ها در ترویج این اقدامات گفت: بازدیدهای سرزده از مراکز پیشخوان دولت و میدان تره‌بار نشان داد که اکنون مسائل بهداشتی در این موارد رعایت نمی‌شود و حتی در ادارات نیز حساسیت‌ها کاهش پیداکرده است.

هاشمی با ابراز تأسف نسبت به برگزاری برنامه‌های دارای تجمع همچون مراسم عروسی و میهمانی‌ها در استان تصریح کرد: احتمال اعمال محدودیت‌هایی در این راستا در استان وجود دارد زیرا باید برای کاهش مجدد آمار بستری و ابتلا به این بیماری اقدامات بهداشتی به میزان حداکثری رعایت شود.

وی درباره وضعیت تولید ماسک نیز در استان خاطرنشان کرد: اعطای ماسک رایگان به مردم پیشنهادی خوب است اما تاکنون قابلیت اجرایی شدن پیدا نکرده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین تجهیزات پزشکی لازم در استان را مناسب ارزیابی کرد و افزود: کمبود تجهیزات پزشکی در استان وجود ندارد و در حال مکان‌یابی برای استقرار ۸ تخت ویژه‌ای سی یو در بیمارستان‌های استان تا انتهای این هفته هستیم و اکسیژن ساز نیز برای بیمارستان‌های امام حسن و امام علی بجنورد در حال تهیه است.

هاشمی تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان را هم‌اکنون ۱۶۱ نفر اعلام کرد و گفت: قریب به ۵ هزار نفر درمجموع در بیمارستان‌های استان بر اثر ابتلا به کرونا بستری‌شده‌اند.

وی در انتها از کاهش شدت شیوع بیماری در استان نیز خبر داد و افزود: متأسفانه به‌طور میانگین تعداد متوفیان روزانه کرونا در استان بالغ بر ۶ نفر است و در روز جواب تست ۲۲۰ نمونه آزمایش کرونا در استان اعلام می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today