تسنیم/ استاندار ایلام، با تاکید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات دهه محرم در استان ایلام گفت: مراسم عزاداری دهه‌محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایلام برگزار می‌شود.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام عصر امروز در نشست استانی ستاد مقابله با کرونا در ایلام با تاکید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات دهه محرم در استان ایلام گفت: مراسم عزاداری دهه‌محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایلام  برگزار می‌شود.
استاندار ایلام، الزامات تدوینی برای برگزاری مراسم دهه محرم در استان ایلام، همان الزامات تدوینی ستاد کشوری مقابله با کرونا ویروس بوده گفت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمعات در مکان‌های مسقف از الزامات ابلاغی بوده است که هیات و دسته‌جات عزاداری به رعایت آن خود را مقید می‌دانند.
سلیمانی دشتکی در ادامه افزود: رسانه‌های معاند تلاش بر آن دارند تا به بهانه کرونا، دین و اعتقادات و باورهای مسلمانان را مخدوش کنند، غافل از آنکه برگزاری مراسم و آئین‌های دینی و انجام اعتقادات و باورهای مسلمانان با رعایت مسائل بهداشتی در تقابل نبوده و نیست.
وی یادآورشد: بهره مندی از معنویات دهه محرم و توسل جُستن به اهل بیت(ع)  آرزوی هر مسلمان بوده است و راز و نیاز، توسل و عزا داری محرم تعطیل بردار نبوده و نیست اما آن چه اتفاق می‌افتد در شکل برگزاری آن خواهد بود.
استاندار ایلام خاطر‌نشان‌کرد: شک نداشته باشید که دهه محرم امسال در استان ایلام با شکوه‌تر از هرسال با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و موازین بهداشتی برگزار می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today