مهر/ استاندار همدان گفت: امسال برگزاری آیین شیرخوارگان حسینی و مراسم سوم عاشورا در همدان به خاطر سلامتی مردم ممنوع است.

سیدسعید شاهرخی، استاندار همدان در این زمینه اظهار کرد: عزاداری در ایام محرم در همدان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طبق بخشنامه ستاد کرونا و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
شاهرخی با بیان اینکه بر همه ما واجبِ شرعی است که مصوبات ستاد کرونا را اجرا و سلامت مردم را مدنظر قرار دهیم، گفت: تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم موجب بهبودی شرایط به ویژه در برخی از شهرستان‌های این استان شده است.
وی با بیان اینکه امیدواریم بتوان با همراهی مردم و سایر صنوف این ویروس را کنترل و مهار کرد تا بتوان در سایه آن به زندگی عادی پرداخته شود، گفت: افرادی که با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های بهداشتی، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند به دستگاه قضائی معرفی می‌شوند.
استاندار همدان با بیان اینکه با توجه به سیر کاهشی روند ابتلاء و بستری در استان همدان هنوز چهار شهر در استان در وضعیت قرمز هستند، گفت: از شهروندان و عموم مردم می‌خواهیم مثل همیشه پروتکل بهداشتی را رعایت کنند
شاهرخی تاکید کرد: مردم باید راه زندگی کردن با ویروس کرونا و استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را در برنامه زندگی خود داشته باشند.
وی با یادآوری اینکه ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا مربوط به دورهمی‌ها و تجمعات خانوادگی است، گفت: از کادر بهداشت و درمان که جهادگرانه برای بهبود بیماران تلاش می‌کنند تقدیر می‌کنیم زیرا سزاوار تقدیر هستند و در این حوزه تلاش‌های زیادی داشتند.
وی یادآور شد: برگزاری آئین شیرخوارگان حسینی و مراسم سوم عاشورا در همدان به خاطر سلامتی مردم، ممنوع است.
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today