مهر/ نماینده تام الاختیار دانشگاه یزد گفت: در استان یزد از مجموع ۱۱ هزار و ۸۳۶ داوطلب ثبت‌نام‌ شد که ۳۰ درصد این افراد در زمان برگزاری کنکور غایب بودند.

سیدمحسن میرحسینی، نماینده تام الاختیار دانشگاه یزد اظهار داشت: از مجموع ۱۱ هزار و ۸۳۶ داوطلب ثبت نام شده، ۷ هزار و ۷۷۳ نفر در آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۴۹ درصد زن و ۵۱ درصد مرد هستند.
وی افزود: کنکور ارشد در دو شهرستان اردکان و یزد برگزار شد که در شهرستان یزد این آزمون در چهار حوزه دانشگاه یزد، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی حرفه‌ای شهید صدوقی برگزار شد.
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آزمون ارشد بیان کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان و عوامل اجرایی آزمون موظف به پرکردن فرم خوداظهاری درباره بیماری کرونا بودند و استفاده از ماسک برای داوطلبان و ماسک و دستکش برای عوامل اجرایی الزامی بود.
میرحسینی عنوان کرد: فاصله فیزیکی در چیدمان صندلی‌ها طبق پروتکل‌های ابلاغ شده و با نظارت نمایندگان مراکز بهداشت رعایت شده بود.
وی ادامه داد: در بدو ورود به جلسه آزمون نیز دایره‌هایی کشیده شده بود که داوطلبان آزمون با رعایت فاصله فیزیکی به محل آزمون وارد می‌شدند علاوه بر آن تابلوهای راهنما نیز برای رعایت نکات و اصول بهداشتی در ورودی‌های محل آزمون نصب شده بود و محلول ضدعفونی‌کننده نیز برای استفاده داوطلبان در این محل‌ها قرار گرفته بود.
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری با بیان اینکه قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون ارشد سالن‌های برگزاری آزمون گندزدایی و ضدعفونی شده است، گفت: کارشناسان بهداشت با حضور در تمامی مراحل برگزاری آزمون، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت داشته‌اند.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today