جماران/ عاملین شکار یک کبوتر چاهی در ابهر علاوه بر واریز ضرر و زیان محیط زیست، در دادگاه به پرداخت 4 میلیون و 250 هزار تومان جریمه محکوم شدند.

تیرماه سال جاری نیروهای محیط زیست شهرستان ابهر حین گشت‌زنی در عرصه‌های طبیعی این شهرستان متوجه حضور دو شکارچی غیرمجاز شدند. محیط‌بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و دو نفر را دستگیر کردند.
در بازرسی از متخلفین لاشه یک کبوتر چاهی و سه عدد فشنگ ساچمه‌زنی کشف و ضبط شد. اسلحه شکاری به‌کار رفته در شکار که احتمالا یک اسلحه قاچاق است توسط شکارچیان، جایی در طبیعت مخفی شده بود و کشف نشد. متهمین پس از تنظیم صورتجلسه جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی و سه روز نیز در بازداشت موقت بسر بردند.
متخلفین در تاریخ ۹۹/۴/۱۰ مبلغ ۵۰۰ هزار ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه دادند. در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری ابهر، دادگاه با استناد به گزارش ضابطین قضایی و محتویات پرونده، بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست و آنان را به مجازات‌های زیر محکوم کرد:
متهم ردیف اول: ۲۲/۵۰۰/۰۰۰ ریال جزای نقدی بابت شکار غیرمجاز جانوران وحشی، متهم ردیف دوم: ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی بابت حمل غیرمجاز سه عدد فشنگ ساچمه‌زنی و مصادره فشنگ‌ها به نفع دولت.
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today