مهر/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.

شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۳ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۴۷ نفر با بهبودی نسبی ترخیص شده‌اند.
وی از کاهش نسبی موارد بستری جدید مبتلا به کرونا طی روزهای اخیر در استان خبر داد و گفت: طی روزهای اخیر شاهد کاهش آمار مراجعین و تعداد بستری در سطح استان بودیم که البته با توجه به تعطیلی‌های اخیر به صورت قطعی نمی‌توانیم اظهار نظر کنیم که شیب بیماری کاهش پیدا کرده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۳۴۵ نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۶۴ نفر بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
حبیب زاده از افزایش مجدد آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا اظهار نگرانی کرد و گفت: متأسفانه تعداد ۸ نفر فوتی ناشی از بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان گزارش شده و افزایش آمار فوتی‌ها بسیار نگران کننده است لذا کاهش این آمار جدیت عمومی مردم و مسئولین را در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فرهنگسازی استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده می‌طلبد.
وی ادامه داد: در حال حاضر استان اردبیل در وضعیت قرمز قرار دارد و انتظار داریم هم استانی‌های گرامی ضمن رعایت دقیق پروتکل‌های اجتماعی، همکاری لازم با کارکنان نظارتی دانشگاه را داشته باشند تا ورودی بیمارستان‌ها کاهش یافته و پاسخگوی بیماران بدحال باشیم، در این خصوص همچنان تاکید بر آن داریم که مردم از حضور در تجمعات پرهیز کنند و برای موارد غیرضروری از منزل خارج نشوند.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today