میزان/ معاون قضایی رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار در روز عید غدیر خبر داد.

حسین قربانی، معاون قضایی رییس کل دادگستری و سرپرست معاونت توسعه حل اختلاف آذربایجان شرقی از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار در روز عید غدیر خم با تلاش چندین ساله اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۱۷۵ و همیاری واحد مددکاری زندان خبر داد.
وی اضافه کرد: پرونده از سال ۱۳۹۴ در دادگاه در حال رسیدگی بود که نهایتا از اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب به شعبه ۱۷۵ شورای حل اختلاف ویژه زندان تبریز ارجاع و با همت مثال زدنی اعضای شورای حل اختلاف و همیاری واحد مدد کاری مستقر در زندان منتهی به مصالحه با اولیای دم شد.
معاون قضایی رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: بی شک نتایج به عمل آمده، مرهون تلاش‌های مجموعه‌ای متشکل از قاضی شورای حل اختلاف زندان تبریز، اعضای شعبه ۱۷۵ شورای حل اختلاف زندان، واحد مددکاری زندان و سرپرست مجتمع شورای حل اختلاف حضرت ولیعصر(عج) تبریز بوده که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی همچنین به سیاست‌های قوه قضاییه در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانیان اشاره کرد و خواستار استفاده حداکثری از پتانسیل شورا‌های حل اختلاف در جهت اصلاح ذات البین و برقراری فرهنگ سازش در جامعه شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today