باشگاه خبرنگاران/ جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کشف بیش از ۴۰۰ تن موادمخدر گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال نشان از رشد ۳۶ درصدی دارد.

سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به چندین طرح ملی نیروی انتظامی در کشور اشاره کرد و گفت: هیچ کشوری به اندازه جمهوری اسلامی ایران تهدیدات پیرامون مرزی ندارد، اتفاقاتی که در منطقه می‌افتد هدفگذاری دشمن برای کشور ایران است.
این مقام ارشد ناجا یکی از تهدیدات را حوزه مواد مخدر بیان و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی به عنوان خط مقدم مقابله با پدیده شوم مواد مخدر قرار دارد.
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به کشفیات عظیم مواد مخدر در مرز‌های کشور گفت: امسال بیش از ۴۰۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شده است که نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته است.
او با اشاره به آثار مخرب حضور خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر در جامعه تصریح کرد: بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد دو عامل در پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی در حوزه مواد مخدر موثر است، یکی اعمال قانون و جمع آوری معتادان متجاهر و دیگری بحث اردوگاه‌ها و نگهداری معتادان متجاهر بوده که از حوزه اختیارات ناجا خارج است.
سردار رضایی با اشاره به اینکه در کنار اقدامات مقابله‌ای هزینه جرم نیز متناسب با جرائم باید افزایش یابد، تصریح کرد: امروز ما در نیروی انتظامی از معلول به علت می‌رسیم و خود را به عنوان سخنگوی مردم دانسته که یکی از دغدغه‌های مردم جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر است.
او سرقت را یکی دیگر از دغدغه‌های جدی مردم بیان و خاطرنشان کرد: در حوزه سرقت نیز اگر دو علت برطرف شود از دغدغه‌های مردم در این حوزه کاسته می‌شود، که یکی توجه به زیر ساخت‌ها و دیگری تهیه پیوست ایمنی در اخذ پروانه ساخت و ساز‌ها است که باید به صورت قانون در بیاید.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today