تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه شاخص نمونه گیری در هر 100 هزار نفر جمیعت در استان 14.7 درصد است گفت: هر 34 ساعت یک بیمار در استان قربانی کرونا می‌شود در حالی که در کشور روزانه 108 بیمار فوت می‌شوند.

دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: از مجموع مبتلایان به کرونا در استان 52.4 درصد مذکر و 46.7 درصد مونث هستند و از مجموع افرادی که به دلیل کرونا در استان فوت کردند 42.6 نفر مونث و مابقی مذکر بوده‌اند.
وی عنوان کرد: 29 درصد مبتلایان حداقل یک بیماری زمینه‌ای داشته‌اند و 54 درصد متوفیان نیز حداقل یک بیماری زمینه‌ای از قبیل دیابت، قلبی و عروقی داشته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تاکید کرد: بیشترین میزان انتقال بیماری تا حدود 60 درصد ناشی از تجمعات خانوادگی از قبیل دورهمی‌ها، مراسم عروسی و عزا و سایر و مابقی در محیط شغلی، مسافرت‌های بین شهری و بین استانی و سایر بوده است.
دهقانی از وخامت حال شش بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه خبر داد و گفت: درحال حاضر 149 بیمار با علایم حاد تنفسی در بیارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 57 نفر دارای تست کرونای مثبت و 16 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: با فوت دو نفر در 24 ساعت گذشته تعداد قربانیان کرونا در استان به 120 نفر رسیده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today