فارس/ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: دومین مرحله کمک هزینه معیشتی به ۳۱۰ نفر از ملوانان شناورهای تجاری سنتی اهدا شد.

علی‌رضا محمدی کرجی ران، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تبعات شیوع ویروس کووید-۱۹ در جهان و پیامدهای منفی ناشی از این ویروس بر حمل و نقل دریایی اظهار داشت: صنعت حمل و نقل دریایی استان هرمزگان نیز از تاثیرات این پدیده در امان نماند و اعمال محدودیت و در برخی مواقع ممنوعیت‌های ترددی  که براساس دستورالعمل ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مراقبتی ابلاغ می‌شد آسیب هایی را متوجه فعالین صنعت دریایی استان کرد .

وی گفت: با تدابیر و پیگیری‌های استاندار هرمزگان برای کمک و جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر به قشرهای آسیب پذیر مرحله نخست کمک هزینه معیشت در اردیبهشت ماه سال جاری به ۴۴۴ نفر از شاغلین حوزه مسافری دریایی مرکز استان که فعالیت‌های معیشتی آنها متاثر از شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده بود اهدا شد.

محمدی کرجی ران با بیان اینکه براساس برنامه ریزی صورت گرفته در مرحله دوم این کمک هزینه معیشتی به ملوانان شناورهای تجاری سنتی اختصاص یافت تصریح کرد: در این مرحله ۳۱۰ نفر ازملوانانی که در شناورهای تجاری سنتی فعالیت می‌نمایند مبلغ سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: باتوجه به گستردگی  و تنوع فعالیت دریایی اعم از تجاری، مسافری و گردشگری در بزرگترین استان ساحلی کشور ضرورت رفع موانع و مشکلات به وجود آمده پیش روی تلاشگران این حوزه‌ها همواره مورد تاکید استاندار هرمزگان و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today