فارس/ طبق تقویم شوراهای شهر در آینده نزدیک، انتخابات هیأت رئیسه برای سال آخر برگزار خواهد شد و این بار هیأت رئیسه با حضور اعضای جدید برگزار می‌شود.

یکم شهریورماه سال 1396 بود که مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای اسلامی شهر زنجان برگزار شد.
شورایی که برخلاف سایر ادوار کاملا مردانه بود و انتظار می‌رفت که حواشی این دوره به علت این ترکیب کمتر از سایر دوره‌ها باشد.
همین شورای مردانه در حضور مسؤولان استانی، قسم یاد کردند که در حفظ امانت و انجام وظایف خود و خدمت به مردم در چارچوب قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات و در همه زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته و مادامی که در شورای اسلامی شهر عضویت دارند در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام کنند.
در حاشیه شورا
امروز سه سال از زمانی که اعضای شورای شهر قسم خدمت‌رسانی یاد کردند می‌گذرد، سه سالی که برخلاف تصورات کم حاشیه هم نبود.
از ابتدای انتخاب شهردار گرفته تا مشاوران شهردار، حواشی مربوط به جذب نیرو و واگذاری نیروهای فضای سبز و امور شهر به بخش خصوصی، سفر برخی از اعضای شورای شهر به ژنو تا تغییر مسیر اتوبوس‌های درون شهری و ... موضوعاتی است که هنوز هم پرونده آن بسته نشده و همچنان مباحثی در این باره وجود دارد.
اما همه این حواشی در برابر اتفاقات و حواشی سال سوم شورای شهر زنجان هیچ است، ماجراهای تمام نشدنی شورای شهر زنجان در سال سوم از آنجایی شروع شد که دی‌ماه سال قبل شهردار زنجان و یکی از اعضای شورا به همراه یک شهردار منطقه بازداشت شدند.
بازگشت به صحن شورا ممنوع!
پرونده بازداشتی که به همین جا ختم نشد و تا اسفندماه ادامه پیدا کرد و همین موضوع موجب شد که برای چهار عضو از شورای 9 عضوی قرار نظارت قضایی یعنی ممنوعیت از حضور در شورا صادر شود.
پس از این موضوع به ترتیب آرای کسب شده، مراسم تحلیف اعضای جدید برگزار و تقریبا نیمی از شورا عوض شد و یک خانم به ترکیب مردانه شورا اضافه شد.
امروز شورا با حضور آقایان عباس راشاد، کاظم افشارچی، احمد نصیری، رحمان احمدی، امامعلی دادخواه اعضای قدیمی و منصور مرادلو، رزاق محمدی، اکبر اوصالی و سرور رحیما زنجانی اعضای جدید فعالیت دارد.
هفت نفر از اعضای شورای شهر به خاطر استعفای دو نفر از اعضای شورای قبلی عضو رسمی هستند و دو عضو علی‌البدل دیگر به صورت موقت فعالیت دارند تا پرونده دو عضو دیگری که قرار نظارت قضایی برای آنها صادر شده است، تعیین تکلیف شود.
طبق تقویم انتخابات هیأت رئیسه شوراهای شهر در آینده نزدیک برای سال آخر برگزار خواهد شد و قرار است بار دیگر ترکیب عوض شود.
انتخابات هیأت رئیسه در موعد قانونی برگزار می‌شود
فرماندار زنجان در این باره به خبرنگار فارس گفت: انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر زنجان در موعد قانونی یعنی شهریورماه برگزار می‌شود.
رضا عسگری گفت: علت اینکه سال گذشته انتخابات هیأت رئیسه برگزار شد، استعفای رئیس شورا بود و الان هم باید انتخابات طبق قانون برگزار شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today