مهر/ فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از دستگیری پنج نفر از حفاران غیرمجاز در شهرستان کلاردشت خبر داد.

سرهنگ محمدرضا کردان فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به دستگیری پنج حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در کلاردشت اظهار داشت: در پی تعامل و مشارکت مردمی، مبنی بر حضور افراد مشکوک، مأمورین یگان حفاظت همراه عوامل انتظامی با دستور از مقام قضائی عازم منطقه شدند.

وی افزود: این مأموران پس از تائید صحت‌وسقم خبر مبنی بر انجام حفاری در منطقه‌ای از روستای مجل این شهرستان، عوامل این حفاری را شناسایی کرده و توانستند طی یک عملیات مشترک در منطقه اعلام‌شده، پنج نفر، را دستگیر کنند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران با اشاره کشف و ضبط ادوات حفاری در این عملیات، گفت: افراد دستگیرشده و خودروی متهمان برای تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ کردان ضمن تشکر از همراهی نیروهای نظامی و انتظامی، فرمانداران و ائمه جمعه در شهرستان‌ها، تصریح کرد: شماره تلفن ۰۱۱۳۳۳۹۱۰۰۷ و سامانه ۰۹۶۶۲ به شکل شبانه‌روزی، آماده دریافت اخبار و گزارش‌ها در خصوص جرایم علیه میراث فرهنگی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today