ایرنا/ رییس هیات پزشکی ورزشی مازندران گفت که بیماری کووید-۱۹ ناشی از شیوع ویروس کرونا در مازندران تاکنون جان ۱۸ ورزشکار و پیشکسوت ورزشی را در این خطه شمال کشور گرفت.

دکتر فرزاد گوهردهی رییس هیات پزشکی ورزشی مازندران افزود: در مجموع در دو خیزش کرونایی در استان که از سی ام بهمن ماه سال گذشته شروع و همچنان نیز ادامه دارد، ۵۹ ورزشکار و پیشکسوت ورزشی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند.

وی گفت: که با شیوع ویروس کرونا کلنیک هیات پزشکی ورزشی استان مازندران به ۴۰ ورزشکار مصدوم خدمات درمانی ارایه داد.

گوهردهی راهکار اصلی برای کاهش ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را رعایت پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک ، فاصله گذاری فیزیکی و شستن مکرر دست ها و عدم حضور در اجتماعات بیان کرد و افزود: عدم رعایت این پروتکل ها می تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را در بین مردم جامعه افزایش دهد و اطلاعات پزشکی از این بیماری نشان می دهد که هیچ فردی در برابر آن مصون نیست و راهی جز رعایت پروتکل ها نداریم.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران گفت: خیزش دو موج ویروس کرونا در این خطه شمال کشور همانند اکثر استان های ایران ناشی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بود و هر میزانی که بتوانیم جامعه را متقاعد به رعایت این دستورالعمل ها بکنیم، به نوعی موفق به کاهش بیماران مبتلا به این ویروس شدیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today