ایرنا/ رییس کل دادگستری مازندران دستگیری سومین عضو شورای شهر ساری مرتبط با پرونده اختلاس و تضییع حقوق عمومی در شهرداری ساری را تایید کرد.

پرونده اختلاس در شهرداری ساری برای اولین بار تیر ماه سال ۹۷ از سوی دادستان عمومی و انقلاب وقت ساری با عنوان تخلف مالی حدود سه هزار میلیارد ریالی باز شد. این پرونده با رویکرد جدید دستگاه قضایی در مبارزه علیه فساد اقتصادی در ادارات و نهاد ها ، مورد توجه جدی تر دادگستری مازندران قرار گرفت.

بر اساس اعلام قبلی دادگستری مازندران، این پرونده همچنان باز است و احتمالا افراد دیگری از مدیران و کارکنان شهرداری هم به دادگاه فراخوانده خواهند شد. دو هفته پیش نیز ۲ عضو شورای شهر ساری دستگیر شده بودند. دستگیری عضو سوم شورا هفته پیش در فضای مجازی و برخی از رسانه های محلی منعکس ولی به صورت رسمی تایید نشده بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری رییس کل دادگستری مازندران گفت: پرونده اختلاس و تضییع حقوق عمومی شهرداری ساری با همکاری دادستانی و اداره کل اطلاعات استان در حال تکمیل شدن است و تا کنون سه تن از اعضای شورای شهر ساری دستگیر شدند.

وی بدون اعلام رقم، مقدار اختلاس مالی را در این پرونده بسیار بالا توصیف کرد و افزود: بر اساس اظهارات متهمان در بازجویی ها مختلف که همچنان به عنوان تحقیقات ادامه دارد و در حال انجام است، ممکن است افراد بیشتری از کارکنان شهرداری دستگیر شوند.

اکبری با بیان این که همزمان شرایط برای برگزاری دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان اقتصادی استان مازندران در ساری در حال فراهم شدن است، گفت: اگر این پرونده در این دادگاه ویژه مورد بررسی قرار بگیرد طبق دستوالعمل جدید قوه قضائیه در انتشار اسامی، برگزاری علنی و در نهایت رسانه ای شدن محتوای جلسه مانعی وجود ندارد.

رییس کل دادگستری مازندران با بیان این نکته که طبق دستور مقام معظم رهبری و رویکرد دستگاه قضایی در مقابله انواع فساد اقتصادی و مالی خط قرمزی وجود ندارد، بیان داشت: با به دست آوردن مستندات و دلایل کافی ؛ریشه فساد را می خشکانیم و اطلاع رسانی نیز می شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today