ایرنا/ فرماندار ویژه آبادان گفت: آیین‌های عزاداری ماه محرم امسال در آبادان با رعایت شیوه‌نامه بهداشتی توسط هیات‌ها و دسته‌های عزاداری برگزار می‌شود.

سیدزین‌العابدین موسوی، معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان بیان کرد: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب برگزاری آیین‌های عزاداری محرم براساس دستورالعمل‌ ستاد ملی کرونا برگزار و همه متولیان، برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری محرم ملزم به رعایت اصول اولیه حفاظت فردی به ویژه استفاده از ماسک هستند.
وی با تاکید بر توزیع نذورات محرم در قالب بسته‌های معیشتی بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا افزود: پختن غذای نذری و توزیع آن نیز با لحاظ کردن مسایل بهداشتی زیرنظر کارشناسان بهداشت امکان پذیر است.
فرماندار آبادان با بیان اینکه توصیه می‌شود مراسم عزاداری در منازل انجام نشود گفت: دسته گردانی از نقطه‌ای به نقطه دیگر و تجمع هیات‌ها و استفاده طبل، سنج و وسایل مشترک ممنوع است.
موسوی افزود: با توجه به هشدارهای متخصصان در خصوص شروع پیک بعدی بیماری کرونا از پاییز رعایت و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه در آیین‌های عزاداری حسینی الزامی است.
وی با اشاره به تصویب و ابلاغ پروتکل بهداشتی مربوط به برگزاری عزاداری دهه محرم بین هیات‌ها مذهبی شهرستان توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، اضافه کرد: وظایف تمامی اداراها و دستگاه‌ها در این شیوه‌نامه مشخص شده و همه باید به خوبی به وظایف خود عمل کنند.

 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today