ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: خوشبختانه با همراهی خوب مردم وضعیت استان از لحاظ بیماری کرونا از وضعیت قرمز به زرد تغییر پیدا کرد و امیدوارم همین روند کاهشی ادامه یابد.

محمودرضا مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عصر سه شنبه در گردهمایی متولیان عاشورایی استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهارداشت: ما در اوج بیماری حدود ۴۸۰ بیماری بستری داشتیم که هم اکنون به ۱۷۰ نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه وضعیت نسبتا خوبی در استان حاکم است، به در پیش بودن مراسم عزاداری محرم اشاره و اظهارداشت: خوب است در عین حال که این مراسم برگزار شود رعایت کامل پروتکل های بهداشتی نیز انجام شود.
مرادی تصریح کرد: طولانی بودن روزهای عزاداری و تعطیلی چند روزه ای که در دهه اول محرم پیش رو داریم این نگرانی را ایجاد کرده است که شاهد تشدید بیماری باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: برگزاری دور دوم انتخابات و همچنین اجرای چند آزمون جامع نیز بر نگرانی های ما افزوده است و این احتمال وجود دارد در نیمه دوم شهریور شاهد اوج گیری دوباره بیماری کرونا باشیم.
وی گفت: خواهشی که از مردم داریم پرهیز از سفر است چرا که اینکار ممکن است باعث انتقال بیماری از شهری به شهر دیگر و از استانی به استانی دیگر شود.
مرادی در پایان از همکاری خوب مردم کرمانشاه طی هفته های اخیر قدردانی کرد و گفت: در اعیاد سپری شده افزایش مسافرت خاصی نداشتیم و مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند که امیدوارم در ایام محرم نیز تداوم داشته باشد. همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today