کردپرس/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آذربایجان غربی در اظهاراتی قابل تامل بیان کرد: امروز در استان دیگر کولبر نداریم، چراکه در سال‌های اخیر اقدامات زیادی برای تأمین معیشت و زیرساخت‌ها در استان‌های مرزی به‌خصوص آذربایجان غربی صورت گرفته است.

اوایل خرداد ماه سال جاری معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت از ایجاد ۲۱۰۰ فرصت شغلی جدید در سال ۹۹ برای کولبران سه استان مرزی آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان خبر داد.
وی همچنین سردشت و پیرانشهر را دو شهر هدف بنیاد برکت برای راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی ویژه کولبران عنوان کرد.
اما امروز در اظهاراتی قابل تامل، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: در این استان کولبری وجود ندارد و افرادی که بدون توجه به قوانین و هشدارهای مرزبانی از مرزها عبور می‌کنند، مترددین غیرمجاز هستند که برای حفظ امنیت باید با این افراد برخورد شود.
علی مصطفوی در خصوص اقدامات دولت برای ساماندهی کولبران در استان به مهر گفت: در استان برای تأمین معیشت مرزنشینان و ساماندهی موضوع کولبری هر سه ماه از محل فروش سوخت سهمیه مرزنشینان مبلغی به حساب هر خانواده ساکن در ۲۰ کیلومتری مرز واریز می‌شود که در مجموع این مبلغ در سال گذشته ۲۷۰ میلیارد ریال بود.
وی با اشاره به وجود ۹۰ هزار خانوار ساکن در مرزهای آذربایجان غربی، ادامه می دهد: هرچند این مبلغ جوابگوی نیاز و معیشت خانوارهای ساکن در نوار ۲۰ کیلومتری مرزهای استان نیست، اما این اقدام در سال‌های گذشته صورت نمی‌گرفت و امروز اختصاص این مبلغ کمک‌هزینه‌ای برای معیشت ساکنان مرزهای استان است که با هدف جلوگیری از کولبری انجام می‌گیرد.
معاون سیاسی استاندار با تأکید بر اینکه امروز به مفهوم سال‌های گذشته کولبر در استان نداریم، گفت: افرادی که بدون توجه به قوانین و هشدارهای مرزبانی از مرزها عبور می‌کنند، مترددین غیرمجاز هستند که برای حفظ امنیت باید با این افراد برخورد شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today