فارس/ استاندار خوزستان گفت: کارهای ۵ تصفیه خانه دیگر نیز در شهر های آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام خمینی(ره) و ماهشهر با پیشرفت ۹۰ درصدی انجام شده که امیدواریم تا پایان امسال شاهد افتتاح ۲ تصفیه خانه باشیم.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با اشاره به مبحث انتقال آب با در نظر داشتن اهمیت منافع استان و کشور گفت: عملکرد ما باید به نوعی باشد که منافع و برکات ملی نسبت به منافع منطقه ای در اولویت بالاتری قرار گیرد.
وی افزود: همیشه مبنا کیفیت آب در پایین دست است و باید دقت داشت اگر در هر پروژه و برنامه شرایط پایین ترین نقطه آبریز به نحوی غیر قابل زندگی باشد، آن طرح از رد خواهد بود و غیر قابل اجراء می باشد.
شریعتی در رابطه با شرایط تصفیه خانه ها نیز گفت: به لطف خدا کار های تصفیه خانه شرق انجام شده و با اجرای برنامه ای میان مدت کلکتور های آن نیز متصل می شوند.
وی ادامه داد: در حال حاضر این تصفیه خانه با ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب میزان ورودی فاضلاب ۲۰ هزار متر مکعب را تجربه می کند و با اجرایی شدن این طرح ورودی این تصفیه خانه به ۸۰ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش پیدا می کند و به امید خدا با اعتباری که در سال ۱۳۹۹ برای توسعه و تسریع در روند تکمیل سازی این تصفیه خانه در نظر گرفته شده و انجام چند طرح دیگر می توان از تمام ظرفیت این تصفیه خانه استفاده نمود.
استاندار خوزستان همچنین افزود:با عملی کردن فاینانس چین برای تصفیه خانه غرب و وصول قسط اول آن و رفع مشکلاتی که در این مسیر وجود داشت به امید خدا در آینده ای نزدیک و با انجام توافقی مابین کارفرما و پیمانکار، عملاً می توان پروژه را شروع کرد و طبق برنامه ریزی های انجام شده ظرف مدت ۴ سال باید ساخته شود.
شریعتی با اشاره به توسعه تصفیه خانه در ۵ شهر استان گفت: کارهای ۵ تصفیه خانه دیگر نیز در شهر های آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام خمینی(ره) و ماهشهر با پیشرفت ۹۰ درصدی انجام شده که امیدواریم تا پایان امسال شاهد افتتاح ۲ تصفیه خانه باشیم.
وی با جدی شمردن بحث فاضلاب در استان و اهمیت جمع آوری فاضلاب شهری گفت: قرار است ظرف چند سال آینده ۵ تصفیه خانه دیگر هم در شهر های بهبهان، بستان، شوش، اندیمشک و ایذه ساخته شود تا بتوان وضعیت جمع آوری فاضلاب استان را به یک استاندارد مناسب برسانیم.
استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت مناسب تالاب های استان یادآور شد: حقابه ۲ تالاب اصلی استان حفظ می باشد و تلاش داریم تا با تلاش و پیگیری حقابه تالاب های فصلی را که در برنامه قرار دارند هم اخذ کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today