ایرنا/ رئیسان قوای مجریه و قضائیه در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک‌کار پیرغلام تبریزی را تسلیت گفتند.

در پیام حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهوری آمده است: درگذشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک کار، پیشکسوت عرصه شعر و مداحی، موجب تالم و تاثر خاطر شد.
این شاعر و ستایشگر نام‌آشنای اهل بیت(ع) که قریب هفت دهه از عمر پربرکت خود را در مدح و رثای خاندان نبوت و امامت و ترویج فرهنگ تشیع گذراند و با نوای گرم و سینه پرسوز خود پیام عاشورا و مصائب کربلا را به گوش عاشقان و شیفتگان سرور و سالار شهیدان رساند، همواره در خاطره و یاد مردم قدرشناس این مرز و بوم خواهد ماند.
حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی هم با ابراز تاسف و تاثر از درگذشت ذاکر و پیرغلام با اخلاص اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام)، مرحوم حاج فیروز زیرک‌کار اظهار کرده است: بررسی سلوک و شیوه خدمتگزاری ایشان در آستان ملک پاسبان حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) نمایانگر نمونه‌ای بارز از ذاکران مخلص و متقی است که الگوی ویژه‌ای برای جوانان ستایشگر خواهد بود.
این مداح مخلص و با سابقه تبریزی که از چند روز قبل به دلیل ناراحتی قلبی در بیمارستان بستری شده بود، روز یکشنبه در سن ۸۰ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و برای همیشه عاشقان سرور و سالار شهیدان و اهل بیت را از نوای دلنشین و سوزناکش محروم ساخت.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today