تسنیم/ دهیار روستای هوت‌گت بالا گفت: با وجود تمام تلاش، تماس‌ها و پیگیری‌های خانواده امیرحمزه از مسئولین، نتوانستند او را به بیمارستان‌های زاهدان و کرمان منتقل کنند، بلکه این کودک را برای درمان به پاکستان بردند!

عبدالغفور بلوچ‌زاده، دهیار روستای هوت‌گت بالا گفت: امیرحمزه کودک هفت ساله اهل این روستاست که دیروز به همراه مادرش برای شستن لباس‌هایشان و برداشتن آب مورد نیاز به رودخانه می‌روند و زمانی که مادر مشغول شست و شوی لباس‌ها می‌شود امیرحمزه طعمه جدید تمساح پوزه کوتاه یا همان گاندو می‌شود.
وی می‌افزاید: زمانی که مادر متوجه می‌شود که دست کودکش در دهان گاندو است، با پرتاب سنگ به سمت گاندو تلاش می‌کند پسرش را نجات دهد اما گاندوی گرسنه و سرسخت به شدت دست پسرک را می‌کشد و بعد از لحظاتی که آسیب جدی به این کودک وارد می‌شود رهایش می‌کند.
بلوچ‌زاده در ادامه می‌گوید: طی تماسی که مجدد با خانواده این کودک داشتم، وی را به پاکستان برای انجام عمل جراحی منتقل کرده‌اند و بازگو کردند که با وجود تمام تلاش، تماس‌ها و پیگیری‌ها از مسئولین، نتوانستند امیرحمزه را به بیمارستان‌های زاهدان و کرمان منتقل کنند، طی تماسی هم که با دکتر امینی فرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای اعزام اورژانس هوایی به چابهار داشتیم، ایشان گفتند که بالگرد مشکل سوختی پیدا کرده  و سوختگیری مجدد موجب اتلاف وقت شده و دست باید قطع شود.
این دهیار افزود: حتی دکتر چابهار موافق قطع شدن دست این کودک بوده ولی خانواده رضایت نداده‌اند و بیمارستان‌های کرمان و زاهدان که نزدیک‌ترین بودند پذیرش مشروط گذاشتند که چنانچه کودک دیر برسد پذیرش نخواهند کرد و به همین خاطر این خانواده برای ادامه درمان با دلی پر از درد راهی کشور همسایه پاکستان شدند.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today