ایرنا/ فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۴۶۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد.

سردار محمد ملاشاهی، فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در راستای تشدید برخورد قاطع با هرگونه قاچاق مواد مخدر در طول نوار مرزی، مرزداران این فرماندهی از فعالیت باند قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزی اسفندک شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، محل اختفای قاچاقچیان و محموله مواد مخدر و زمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله به عمق کشور مشخص شد و مرزداران در غالب چندین تیم پوششی و عملیاتی منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله مواد مخدر را کشف کنند.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: قاچاقچیان که خود را در محاصره می‌دیدند و توان مقابله با ماموران را نداشتند از محل متواری و مرزداران موفق شدند در پاکسازی منطقه ضمن توقیف یک دستگاه خودرو، ۴۶۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را کشف کنند.
وی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار این فرماندهی قرار دارد، اظهار کرد: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط مرزی سیستان و بلوچستان اجازه نمی‌دهد قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت در هیچ نقطه‌ای از استان احساس امنیت و آرامش کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today