ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ از افزایش سه برابری میزان آزادسازی اراضی کشاورزی طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

ایرج الماسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی زراعی و باغی، حسب دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب چهارباغ، روز گذشته  ۱۰۵ هکتار از اراضی کشاورزی بخش چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ آزادسازی شد.
وی لازمه ادامه روند جلوگیری از احداث بناهای غیرمجاز را همکاری هر چه بیشتر نهادها و ارگان‌های مربوطه در سطح روستاها اعلام کرد و گفت: اطلاع رسانی از طریق دهیاری‌ها و مشاورین املاک و همچنین فضای مجازی از جمله اقداماتی است که می‌تواند در جهت جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز موثر باشد
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان، تشکیل قرارگاه صیانت از بیت المال که از ابتدای سال جاری کار خود را آغاز کرده را  گامی مثبت اعلام کرد و اظهار داشت: محصولات باغی و گلخانه ای شهرستان حتی درسطح کشور حرف زیادی برای گفتن دارد.
الماسی از محصولات آلو، گیلاس و هلو به  عنوان نمونه‌هایی شاخص از لحاظ تولید کمی و کیفی محصولات کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ نام برد.
وی گفت: رتبه این شهرستان در زمینه تولید قارچ ، تخم مرغ، گوشت مرغ، شترمرغ، گوشت قرمز و پرورش انحصاری بز سانن، پرورش اسب و نیز انواع ماهیان زینتی، سردابی و گرمابی در سطح استان ممتاز است. 
مدیر جهادکشاورزی شهرستان، ۴ برابر شدن سطح زیرکشت کلزا درسال زراعی گذشته و نیز تولید گندم کیفی را نیز از نکات برجسته کشاورزی شهرستان دانست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday

آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday