صدا و سیما/ وضعیت گچساران به لحاظ شیوع کرونا ویروس همچنان قرمز است.

علی خوان پایه فرماندار گچساران گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در گچساران 35 هزار و ۶۰ مورد نمونه تست کرونا گرفته شده که از این میزان ۱۳۸ مورد در هفته اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۶۹ مورد از تست‌های انجام شده ابتلا به ویروس کرونا مثبت بوده است، افزود: از این تعداد ۴۶۵ نفر مرد و ۴۰۴ نفر زن بودند که از این تعداد نیز ۲۳ بیمار کرونایی در گچساران فوت شدند.

خوان پایه اظهار کرد: از بیماران کرونایی بالاترین تعداد بستری در شهرستان ۵۲ مورد بوده و کمترین تعداد بیمار بستری ۱۸ نفر بوده است.

فرماندار گچساران ادامه داد: مردم نباید شرایط را عادی تصور کنند، چون این بیماری در ماه‌های آینده و با سرد شدن هوا وجود بیماری‌های آنفولانزا و سرماخوردگی شرایط را برای کنترل سخت‌تر خواهد کرد.

وی بیان کرد: مردم همچنان باید دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، شرکت نکردن در مراسمات عروسی و عزا و رعایت فاصله اجتماعی را رعایت کنند تا به شیب نزولی بیماری کرونا برسیم و شهرستان به شرایط عادی و سفید بازگردد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گچساران نیز گفت: برای کنترل بازار و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط صنوف شهرستان گچساران تاکنون 360 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام شده است.

غلامیان افزود: از بازدید‌های انجام شده ۱۸ مورد اخطاریه بهداشتی، ۳ مورد اخطاریه پلمب و ۳ مورد پلمب بودند که موارد پلمب شامل ۲ فروشگاه خواربار فروشی و یک سالن آرایش بوده است.

وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا از کارگاهها، مطب ها، کلینیک ها، آزمایشگاه‌ها، بانک‌ها و ادارات شهرستان گچساران هم بازدید شده و اخطارهای لازم برای رعایت نکات بهداشتی به آنان اعلام شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today