خبرآنلاین/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: از ابتدای شیوع بیماری در چهارمحال و بختیاری تا الان چیزی حدود ۲۱ هزار نمونه آزمایش کرونا انجام شده است.

 دکتر فریدون رحمانی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: از ابتدای شیوع بیماری در چهارمحال و بختیاری تا الان چیزی حدود ۲۱ هزار نمونه آزمایش کرونا انجام شده است، از این تعداد بیش از ۴ هزار مورد مثبت مبتلا به کرونا داشتیم و ۱۰۷ مورد نیز براثر این بیماری جان خود را از دست دادند.
رحمانی از مردم تقاضا کرد همچنان مراقب خود باشند که بیمار نشوند، برای این کار باید سه‌گانه کلیدی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و فیزیکی، استفاده از ماسک و شستشو و ضدعفونی دست‌ها را فراموش نکنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه عمده مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند ولی آن تعدادی که به موازین بهداشتی توجه نمی‌کنند مقصر وضعیت موجود هستند، خاطرنشان کرد: تا چند هفته پیش عمدتا علت ابتلا مراسمات عروسی و ختم بود، اما الان بسیاری از موارد ابتلا که در هفته گذشته با آن مواجه شدیم به دلیل حضور در بازار و مغازه‌ها بوده است.
وی اضافه کرد: فروشنده‌های سوپرمارکت‌ها و مغازه‌ها در روزهای گذشته موارد زیادی از مبتلایان را تشکیل دادند، به همین دلیل باید چند نکته را تاکید کرد; ابتدا اینکه ماسک زدن برای این قشر بسیار ضروری است، همچنین مراجعه کنندگان به فروشگاه‌ها نیز باید حتما از ماسک استفاده کنند.
رحمانی با تاکید بر اینکه مردم از ورود به مغازه‌ها یا فروشگاه‌هایی که افراد بدون ماسک در آن‌ها هستند، خودداری کند، یادآور شد: به تنهایی ماسک زدن حدود ۲۵ درصد از فرد محافظت می‌کند، طرف مقابل هم باید ماسک بزند تا حفاظت به ۹۵ درصد برسد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday