عصرتبریز/ آذربایجان‌شرقی در ردیف استان‌های قرمز کرونایی جای گرفته و دانشگاه علوم پزشکی تبریز از وضعیت حاد شیوع بیماری در این استان خبر می‌دهد؛ اما خبری از تصمیم گیری اصولی مسئولان استانی نیست.

آذربایجان‌شرقی در حالی روزهای متمادی در ردیف استان‌های قرمز کرونایی جای گرفته و دانشگاه علوم پزشکی از وضعیت حاد شیوع بیماری در این استان هشدار می‌دهد که تا امروز ستاد مقابله با کرونا هیچ تصمیمی برای کنترل بیماری نگرفته است.
حالا هر روز به تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان اضافه می‌شود. پزشکان و پرستاران خسته و بی‌رمق به کار خود ادامه می‌دهند و هر روز خبر فوت یکی از آنها به عنوان شهدای مدافع سلامت به گوش می‌رسد. شهر در وضعیت قرمز است و ساختمان استانداری گره خورده در روبان سفید. هر از گاهی جلسات ستاد مقابله با کرونا، زیر پرچم سفید مسئولان استانی برگزار و بدون هیچ تصمیم خاصی تمام می‌شود. مسئولان فقط هشدار می‌دهند و مردم زیر بار هشدارها فقط اندکی ماسک خود را روی صورت جابجا می‌کنند.
تمام واکنش و اقدام مسئولان استانی در کاهش یک ساعته ساعات کار اداری ختم شده و تعطیلی مراکز ورزشی. شاید در روزهای ابتدایی امسال که کرونا به این اندازه جان آدم‌ها را به بازی نمی‌گرفت، شرایط سختگیری‌ها و کنترل وضعیت بهتر از این بود. مراکز خرید با کاهش ساعت کاری فعالیت می‌کردند و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی به طور دقیق‌تری رعایت می‌شد. ولی رفته رفته و یک به یک محدودیت‌ها برداشته شد و رعب و وحشت مردم نیز از خطر بیماری کاهش یافت.
استاندار آذربایجان‌شرقی در این باره می‌گوید: «در خصوص اعمال محدودیت ها تا امروز در استان تصمیم خاصی اتخاذ نشده و به طور کامل از تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت می‌کنیم.
محمدرضا پورمحمدی در پاسخ به اینکه آیا بین استانی با وضعیت قرمز کرونایی با دیگر استان‌ها نباید تفاوتی قائل بود، می‌گوید: اگر استان‌ها پیشنهاد مشخصی برای استان خود داشته باشند می‌توان این پیشنهاد را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه داد. اینکه ساعات کار یک ساعت کاهش یافته یا دورکاری انجام شود، کمک چندانی به بهبود وضعیت کرونا نمی‌کند، چراکه در زمان کوتاه تعداد بیشتری از ارباب رجوع به اداره‌ها مراجعه می‌کنند و یا  وقتی تعدادی از پرسنل دورکاری می‌کنند، تراکم بیشتری در اداره‌ها و سازمان‌ها به وجود می‌آید. دورکاری فقط در تهران انجام می‌شود که آن هم به دلیل بُعد مسیر بین محلات و مناطق شهری است، ولی در تبریز و شهرستان‌های کوچک ما چندان با مشکل آمد و شد روبرو نیستیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today