فارس/ عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با تاکید بر لزوم پاسخگویی حراست شهرداری بندرعباس به‌عنوان بازوان نظارتی در خصوص عدم نظارت بر عملکرد شهرداری گفت: انتصابات خارج از قاعده سبب بروز فساد در شهرداری بندرعباس شد.

اسماعیل بواشه با اشاره به دستگیری‌های اخیر مدیران شهرداری اظهار داشت: از دستگاه قضایی که به فساد و تخلفات شهرداری‌ ورود کرده ‌قدردانی می‌کنم و امیدواریم بر این مسائل نظارت دقیقی داشته باشند.

وی افزود: در مسئله اخیر دستگیری‌های مدیران ارشد شهرداری یک نکته منفی وجود دارد و آن هم عدم نقش‌آفرینی بخش‌های نظارتی شهرداری بندرعباس بوده است.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: حراست و بازرسی شهرداری نتوانستند با نظارت دقیق بر حوزه خود مانع از بروز تخلف و فساد شوند و باید در این زمینه پاسخگو باشند.

بواشه تصریح کرد: شهردار بندرعباس نیز باید پاسخگو باشد و اعلام کند آیا تاکنون از جانب بازوان نظارتی شهرداری به وی گزارش کتبی در زمینه تذکر و تخلفات ارائه شده یا خیر؟ اگر این امر صورت نپذیرفته باشد بایستی این بخش‌های نظارتی پاسخگو باشند.

وی گفت: اگر این واحدها نظارت دقیقی بر حوزه خود می‌داشتند و با هدف پیشگیری از بروز تخلف قدم بر می‌داشتند قطعا این موارد به وجود نمی‌آمد.

عضو شورای شهر بندرعباس ادامه داد: در ماه‌های گذشته من و رئیس شورا طرح سؤوال از شهردار بندرعباس را کلید زدیم اما متاسفانه به سیاسی‌کاری متهم شدیم در حالی که خدا را گواه می‌گیریم هیچ بحث سیاسی و حزبی در میان نبود و تنها در پی رفع مشکل و دغدغه شهروندان و اعضای شورای شهر بودیم.

بواشه گفت: اگر همان زمان از طرح سؤوال حمایت بیشتری می‌شد و بجای واکنش به اظهارات نمایندگان و دامن زدن به حاشیه‌ها نظارت بیشتری انجام می‌دادیم قطعا دستاوردهای بهتری کسب می‌کردیم و وضعیت بهتری داشتیم.

وی با اشاره به انتصابات اخیر در شهرداری افزود: همان زمان هم گفتم که  انتصابات در شهرداری خارج از قاعده و بدون در نظر گرفتن شاخصه‌ها و ضوابط است اما باز هم به دخالت در کار شهردار متهم شدم.

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: هنوز هم دیر نشده و از اعضای شورای شهر می‌خواهم در طرح سؤال از شهردار جلودار شوند، ما هم به‌عنوان یک سرباز در خدمت سایر اعضا هستیم و هر برنامه‌ای که در این زمینه دارند اقدام نموده و به امید خدا شاهد نظارت بیشتر باشیم تا مردم بدانند که نمایندگان آنها با فساد دستگاهی مخالف هستند و به‌صورت جدی با آن برخورد می‌کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today