صدا و سیما/ مدیرعامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا از آغاز عملیات ترمیم و انسداد شکستگی سیل بندهای منطقه اروند کنار خبر داد.

رحمان خندانی، مدیرعامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا با اشاره به سیلاب سال گذشته و عدم ترمیم سیل بند‌ها توسط ارگان‌های مربوطه که موجب ضعیف شدن بدنه آن‌ها و ایجاد شکستگی در چندین نقطه مختلف شد، گفت: این عملیات‌ها با هدف حفاظت از منابع آب، مزارع کشاورزی و روستا‌های اطراف، انجام می‌شود.
وی افزود: در منطقه اروند کنار نهر‌های متعددی وجود دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی این منطقه و تاثیر جزر و مد دریا، در هنگام مد، آب شور دریا با شدت بالایی بسمت این انهار جاری شده و از طریق شکستکی‌های بوجود آمده وارد مزارع کشاورزی و در برخی موارد باعث آبگرفتگی جاده ها، معابر و منازل روستایی گشته است.
خندانی از شناسایی ۱۲ عدد شکستگی سیل بند در نقاط مختلف خبر داد و گفت: با انتقال ماشین آلات و تجهیزات لازم به منطقه، عملیات ترمیم و انسداد این شکستگی‌ها در منطقه آغازشد.
وی تصریح کرد: با ترمیم و انسداد این شکستگی‌ها از زیر آب رفتن چندین هکتار از زمین‌های کشاورزی و تعداد زیادی از روستا‌های اطراف جلوگیری می‌شود.
اروندکنار در فاصله ۴۵ کیلومتری آبادان واقع است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today