فارس/ نماینده اراک در مجلس با بیان اینکه خیلی از سهام‌های فعلی در بورس ارزش واقعی ندارند و متعلق به شرکت‌های ورشکسته اند که حتی حسابرسی هم نشده‌اند، گفت: ‌دولت هیچ برنامه‌ای برای سرمایه‌های مردم در بورس ندارد.

محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه علنی و در مخالفت با لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس ایران از طریق ثبت سهام با سلب حق تقدم اظهار داشت: امروز نباید هیچ فوریتی بالاتر از اقتصاد و معیشت مردم باشد، اما اگر به این لایحه دوفوریتی توجه کنیم به آسیب‌های این لایحه بی‌توجهی کرده‌ایم چرا که ممکن است بعدها «کاسه چه کنم چه کنم» دست‌مان بگیریم.
وی افزود: دو هفته پیش نزد قالیباف رئیس سازمان بورس اوراق و بهادار رفتم و به او گفتم از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 7 میلیون کد بورسی گرفتند و دولت مشخص نیست چه برنامه‌ای برای آنها دارد. چرا که فقدان برنامه ممکن است این فرصت را تبدیل به تهدید کند.
نماینده مردم اراک در مجلس گفت:‌رئیس سازمان بورس اعلام کرده است که بنای افزایش سرمایه دارند و نمی‌دانم کمیسیون اقتصادی مجلس هم با چه توجیهی این موضوع را دنبال می‌کند.
آصفری خاطرنشان کرد: برخی صنایعی که وارد بورس شده‌اند اگر بخواهند این پولی را که از مردم گرفته‌اند هزینه کنند می‌توانند ده کارخانه مثل کارخانه فعلی خود را بسازند.
وی تصریح کرد: وقتی کارخانه‌ای که 2500 میلیارد تومان ارزش آن است امروز با پول مردم این ارزش به 10 هزار میلیارد تومان رسیده است.
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصریح کرد: پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس با چه منطقی است؟ اگر مردم چند ماه دیگر گفتند که ما پول خود را می‌خواهیم آیا می‌توانیم با فروش کارخانجات پول آنها را بدهیم؟
وی گفت:‌ برخی مردم با گرفتن وام و فروش طلا و خودرو و خانه وارد بورس شده‌اند و سهامی را خریداری کرده‌اند که ارزش واقعی ندارد لذا تصویب افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس حساب و کتاب ندارد و حتی آن شرکت‌ها حسابرسی هم نشده‌اند.
آصفری تصریح کرد: سهامی که مردم خریداری کرده و در اختیار دولت، سازمان بورس و وزارت اقتصاد گذاشته‌اند متعلق به کارخانجات ورشکسته است و مشخص  نیست که دولت چه برنامه‌ای در این باره دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today