تسنیم/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از روزهای اخیر شاهد روند کاهشی ابتلا به این بیماری در استان هستیم.

منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: در حال حاضر شاهد روند کاهشی آمار ابتلا به کرونا و عبور از پیک این بیماری در استان هستیم که درصورت همکاری هموطنان این روند می‌تواند ادامه پیدا کند.
وی با بیان اینکه وضعیت همدان نسبت به ماه گذشته رو به بهبودی است، تصریح کرد: اما مردم باید توجه داشته باشند که هرگونه سهل انگاری و کم توجهی به پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند آغازگر موج جدیدی از این بیماری باشد و به دلیل افزایش مراجعه به مراکز درمانی امکان خدمات رسانی با مشکلات بیشتری مواجه می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تاثیر بسزایی در قطع زنجیره ابتلا ویروس کرونا دارد، گفت: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همدان نسبت به خرداد ماه افزایش چشمگیری داشته است.
کرمی با بیان اینکه در روزهای اخیر از تعداد مراجعات بیماران مشکوک به کرونا و تنفسی به مراکز درمانی کاسته شده، اظهار داشت: موارد بستری در بیمارستان‌ها نیز از 650 نفر به 410 بیمار رسیده است.
وی افزود: هنوز هیچ درمان قطعی و واکسن موثری برای این ویروس ساخته نشده است، بنابراین در شرایط فعلی مهمترین راهکار پیشگیری از کرونا رعایت بهداشت فردی، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمع‌ها و برگزاری مجالس ترحیم و عروسی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مهم‌ترین علت ابتلای بیماران کرونایی در استان همدان مربوط به مراودات خانوادگی و شرکت در مجالس عروسی و عزا گزارش شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today