رکنا/ به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی سالن و تالارهای عروسی برخی زوج ها در مازندران مراسم عروسی شان را پنهانی در شهرک های لاکچری برگزار می کنند.

تعطیلی تالارهای پذیرایی مازندران به دنبال شیوع مجدد ویروس کرونا و روند افزایشی مبتلایان در هفته‌های اخیر به جای ایجاد تغییر در رفتار مخاطره آمیز برخی شهروندان به خاطر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، آنان را به برگزاری مخفیانه جشن‌ها در شهرک‌های خصوصی و پاک کردن صورت مساله کشانده است.

هر چند که طبق دستورالعمل ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا برای برگزاری پیوند ازدواج محدودیت وجود ندارد، اما مراسمی همچون عروسی و عزاداری به دلیل تسریع در انتقال ویروس حداقل در استان مازندران کاملا لغو شد اما گویا برگزاری عروسی‌ها و برخی جشن های تولد هنوز تعطیل نشده است.

گویا این روزها دیوارها و فنس‌های شهرک‌های خصوصی مازندران و همچنین درختان سرسبز باغ‌های استان پوشش مناسبی برای برگزاری برنامه های جمعی به خصوص عروسی شده است.

در هفته های اخیر با آغاز محدودیت های جدید در مازندران کرونازده و تعطیلی سراسری تالارها، جنب و جوش گروه های تشریفات برای برگزاری مراسم مختلف در شهرک‌های خصوصی و باغ های مناطق روستایی و اطراف شهرها بیش از هر زمان دیگری جریان دارد.

البته گویا این کار چندان هم پنهانی نیست و به راحتی می توان تبلیغات آنها را در فضای مجازی همچون اینستاگرام دید و جالب این است که تخفیفات ویژه‌ای هم برای آنهایی که زودتر روزهای هفته را رزرو کنند ارائه می‌دهند. 

گویا شهرک‌های ساحلی بیشتر از دیگر مناطق با استقبال برگزارکنندگان مراسم عروسی مواجه هستند که یا ناشی از نظارت پایین دستگاه های متولی است یا اینکه فعالیت این افراد در خفا انجام می شود. 

حسین حسن‌نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در واکنش به برخی گزارشات مبنی برگزاری مراسم عروسی و جشن در برخی شهرک‌های خصوصی تاکید کرد: اجرای پروتکل های بهداشتی برای تمامی اماکن خصوصی و عمومی همچون شهرک ها الزامی است و هیچکس نباید تصور کند به بهانه شهرک بودن یک منطقه می تواند از مصوبات ستاد ملی کرونا و همچنین قوانین تخطی کند.

حسین حسن‌نژاد با بیان اینکه هر مکان عمومی یا خصوصی که در آن مراسم تجمعی برگزار شود تا مرز پلمب کامل نیز خواهد رفت، افزود: در این زمینه قواعد مشخصی وجود داشته و با نیروی انتظامی و نهاد قضایی هماهنگی برای برخورد با متخلفین صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مازندران در شرایط کامل قرمز شیوع ویروس کرونا به سر می برد، گفت : برگزاری هرگونه مراسم جشن و عزاداری جمعی ممنوع بوده و با برگزارکنندگان مراسم برخورد و همچنین مکان برگزاری پلمپ می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today