ایرنا/ معاون دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: ۲ شهرستان تویسرکان و بهار در وضعیت قرمز کرونایی و مابقی در وضعیت زرد و نارنجی هستند.

منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا استان همدان اظهار داشت: شهرستانهای رزن، ملایر کبودراهنگ، همدان وضعیت نارنجی و فامنین و نهاوند در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
وی اضافه کرد: همدان در هفته های دوم و سوم تیر اولین موج گسترده اپیدمی کرونا را تجربه کرد و از اولین روزهای مرداد امسال شاهد کاهش بار مراجعه موارد سرپایی و بستری به بیمارستان‌های این استان بودیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا استان همدان اظهار داشت: اوج بستری بیماران در همدان به ۶۰۰ نفر رسید اما هم اینک این آمار به دنبال گذر از موج اپیدمی کرونا به ۳۸۵ نفر کاهش یافته است
کرمی یادآوری کرد: به دنبال موج شیوع کرونا، آمار بیماران بستری در برخی از استان ها از مرز یک هزار نفر گذشت اما در همدان سه سناریو برای این موضوع پیش بینی شده بود که همچنان در سناریوی(A) هستیم.
وی بیان کرد: شاخص سرایت پذیری بیماری کرونا چنانچه به زیر یک برسد به سمت کنترل، کاهش و حذف بیماری پیش می رویم که هم اینک این شاخص در همدان ۹۲ صدم بوده در حالیکه تیرماه این رقم ۱.۲ صدم بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا استان همدان اضافه کرد: استفاده شهروندان از ماسک، رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز اداری تجاری و اماکن خرید موجب کاهش سرایت پذیری کرونا در همدان شده به گونه ای که هم اینک هر بیمار به طور متوسط کمتر از یک نفر را مبتلا می‌کند.
کرمی تاکید کرد: بعد از هر مرحله کاهش بیماری باید با قوت برای حفظ وضع موجود و کاهش بار بیماری تلاش کرد چرا که وضعیت موجود به مثابه آتش زیر خاکستر بوده و در صورت بی اعتنایی به دستورالعمل‌های بهداشتی موجی از اپیدمی کرونا رخ می دهد.


 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today