ایرنا/ مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه این سازمان متولی مراسم‌های عزاداری محرم است، گفت: مراسم عزاداری دهه اول محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: برگزاری عزاداری سید و سالار شهیدان شهادت امام حسین(ع) و محرم یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخی و فرهنگی است و امسال این مراسم با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه شیوع کرونا همه ابعاد زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در برگزاری آیین عزاداری محرم، فرامین مقام مظعم رهبری فصل‌الخطاب است و نباید در این آیین افراط و تفریط انجام شود.
طاهری اظهار داشت:آیین عزاداری امسال متفاوت از سالهای گذشته و براساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود و مسوولان هیاتهای مذهبی، مداحان و همیاران بهداشتی هیات‌ها، باید با مراجعه حضوری به اداره کل تبلیغات اسلامی و یا سایت بیرق ،ثبت‌نام و شیوه برگزاری مراسم را اعلام کنند و تعهدنامه کتبی رعایت دستورالعمل بهداشتی را امضاء کنند.
وی با تاکید بر اینکه مراسم عزاداری محرم امسال فضای باز برگزار می‌شود، گفت: برگزاری نماز و همچنین مراسم در فضاهای بسته با مدت زمان محدود و با استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی امکان‌پذیر است. 
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: هیات‌های مذهبی برای برگزاری مراسم عزاداری به سمت استفاده از محوطه‌ باز مدارس و زمین‌های ورزشی رفته‌اند که باید از سوی دستگاه‌ها برای واگذاری این اماکن هماهنگی لازم انجام شود.
وی گفت: برگزاری مراسم خیمه‌سوزان، شام غریبان و سنتهای خاص در مناطق مختلف استان که همراه با تجمع مردم است براساس نظر ستاد کرونای استان به تابعیت از ستاد ملی کرونا ممنوع اعلام شده است و برگزاری آیین شیرخوارگان حسینی تابع برنامه ‌ریزی ستاد ملی کروناست.
وی در ادامه بر تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای هیاتهای مذهبی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد و گفت: نذری تهیه شده در هیات های مذهبی باید با رعایت اصول بهداشتی تهیه و به صورت بیرون‌بَر باشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday