شبستان/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه طی ۲۴ ساعته گذشته یک نفر در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در سطح خراسان جنوبی جان خود را از دست داد، گفت: آمار فوتی کرونا در استان به ۱۲۲ مورد افزایش یافته است.
 
محمد دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ظهر امروز(22 مرداد) در گفتگو با رسانه های گروهی اظهار کرد: در حال حاضر 137 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از بیماران بستری تست کرونا برای 50 نفر مثبت شده است، افزود: از این تعداد 15 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال 6 نفر از بیماران وخیم است.
وی بیان کرد: متأسفانه طی 24 ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی داشتیم که کل آمار فوتی کرونا در استان به 122 مورد افزایش یافته است.
دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه طی شش ماه از شیوع کرونا در استان حداقل سن فوت شدگان این ویروس به 34 سال کاهش یافته است، افزود: بیشترین سن فوت شدگان هم طی این مدت 97 سال بوده است.
وی با بیان اینکه 88.9 درصد از تمام موارد مرگ و میر کرونا در استان 50 سال به بالا هستند، عنوان کرد: نسبت مرگ و میر در مبتلایان به کرونا با بیماری های زمینه ای نسبت به افراد بدون بیماری زمینه ای 2.9 برابر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: 14.9 درصد موارد انتقال به کرونا مربوط به حضور افراد در ادارات و محیط کار و 14.7 درصد موارد انتقال مربوط به مسافرت های شهرستانی و استانی است.
دهقانی فیروزآبادی گفت: همچنین 58.5 درصد موارد انتقال کرونا در خراسان جنوبی مربوط به تجمعات فامیلی و خانوادگی مانند مجالس عروسی و عزا است.
طبق آخرین اطلاعیه وزارت بهداشت و درمان، شهر‌ستان های بیرجند و نهبندان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین شهرستان های طبس، قاین، فردوس، سربیشه، بشرویه، زیرکوه، درمیان و سرایان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌ خوسف در وضعیت زرد هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today