ایرنا/ مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: گاندوها در فصل تخم‌گذاری بسیار تهاجمی شده که این امر باعث ترساندن و به حاشیه راندن تمساح‌های کوچک شده و آنها مجبور به پناه بردن به باغ‌ها و آبگیرهای کوچک حاشیه رودخانه می‌شوند.

وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار کرد: رفتارهای اجتماعی تمساح‌ها در فصل تولید مثل به ظهور می‌رسد که در این میان حس ایجاد مامن جدید یا قلمرو طلبی به شدت افزایش یافته و رفتارهایی با عکس العمل‌های خاص این عادت را از خود بروز می‌دهند.
وی بیان کرد: بنابرگزارش کشاورزان روستاهای میزبان گاندو مبنی بر وجود یک سر تمساح کوچک در آبگیر کشاورزی روستای چراغان یگان حفاظت محیط زیست به روستا اعزام و به کمک کشاورزان و اهالی روستا بچه تمساح زنده گیری و در زیستگاه مناسب رها سازی شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: همچنین روز گذشته یک پسر بچه از اهالی روستای هوت‌گت‌بالا از توابع شهرستان چابهار مورد حمله تمساح قرار گرفت و از ناحیه مچ دست چپ دچار آسیب جدی شد.
وی بیان کرد: تمساح‌ها در این فصل مهاجم بوده و از قلمرو و لانه‌های خود که در آن تخم‌گذاری کرده دفاع می کنند و نزدیک شدن هر موجودی از جمله انسان را به منزله تهدیدی برای نوزادان در شرف تولد خود می پندارند و به فرد مزاحم حمله می‌کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today